Úvodná stránka -> Mestá a obce -> Náučné cesty

Liptovská Sielnica

 

Liptovská Sielnica, Obecný úrad Liptovská Sielnica 75, 032 23 Liptovská Sielnica
ouls@liptsielnica.sk
http://www.liptovskasielnica.sk
tel: +421 44 55 97 211

Obec nachádzajúca sa na severnom brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá ponúka široké možnosti pre vodné športy (jachting, surfovanie, windsurfing, člnkovanie, jazda na vodných skútroch, vodné bicyklovanie), plavbu vyhliadkovou loďou či rybárčenie. V katastri obce na bralách Sestrčského vrchu sa nachádzajú ruiny Liptovského (Sielnického) hradu - najvyššie položeného hradu na Slovensku (1001 m. n. m.) postaveného v 13. storočí. (Zobraziť viac)

Obec nachádzajúca sa na severnom brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá ponúka široké možnosti pre vodné športy (jachting, surfovanie, windsurfing, člnkovanie, jazda na vodných skútroch, vodné bicyklovanie), plavbu vyhliadkovou loďou či rybárčenie.

V katastri obce na bralách Sestrčského vrchu sa nachádzajú ruiny Liptovského (Sielnického) hradu - najvyššie položeného hradu na Slovensku (1001 m. n. m.) postaveného v 13. storočí. K hradu sa možno dostať po značkovanom chodníku z obce Kalameny.

Neďaleko obce sa nachádza autocamping Liptovský Trnovec, Aquapark Tatralandia, Thermal park Bešeňová. Návštevníci môžu absolvovať horskú turistiku v blízkych Chočských vrchoch a Západných Tatrách. Najbližšie lyžiarske strediská sú Ski park Ružomberok – Malinô Brdo (22 km) a Jasná (25 km).

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?