Úvodná stránka -> Mestá a obce -> Ďaľšie architektonické zaujímavosti

Likavka

 

Likavka, Obecný úrad Bobrovník, Jánovčíkova 815, 034 95 Likavka
obec@likavka.sk
http://www.likavka.sk
tel: +421 44 430 02 40

Obec Likavka leží na severe stredného Slovenska v západnej časti Liptovskej kotliny v okrese mesta Ružomberok. Nachádza sa na pravom brehu rieky Váh v malej kotlinke medzi vrchmi Mních (na juhu), Predný Choč (na severe) a Čebrať (na západe).(Zobraziť viac)

Obec Likavka leží na severe stredného Slovenska v západnej časti Liptovskej kotliny v okrese mesta Ružomberok. Nachádza sa na pravom brehu rieky Váh v malej kotlinke medzi vrchmi Mních (na juhu), Predný Choč (na severe) a Čebrať (na západe).

Dejiny obce Likavka boli po celé stáročia úzko prepojené s históriu hradu, ktorý dostal názov podľa pôvodnej osady – Likava. Hrad Likava je od osemdesiatych rokov 20. storočia upravovaný a na viacerých miestach zrekonštruovaný. Dolná časť hradu zahŕňajúca Huňadyho vežu, v ktorej je umiestnená expozícia k dejinám hradu je verejnosti sprístupnená od roku 2004.

Obec Likavka sa vyznačuje bohatým kultúrnym životom. Prírodný amfiteáter pod hradom s 2 000 miestami na sedenie je dejiskom mnohých letných aktivít. Každoročne sa tu uskutočňujú Likavské hradné slávnosti a detský folklórny festival.

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?