Úvodná stránka -> Mestá a obce -> Čo vidieť a zažiť

Liptovský Mikuláš

 

Liptovský Mikuláš, Mestský úrad Liptovský Mikuláš, Štúrova ul. 1989/41, 031 42 Liptovský Mikuláš
info@mikulas.sk
http://www.mikulas.travel
tel: +421 44 16 186
fax: +421 44 551 44 48

Zľava s Liptov Region Card!
Viac info o zľave a karte...

Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov.(Zobraziť viac)

Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov

Liptovský Mikuláš je nepochybne atraktívnym turistickým cieľom. Historické centrum púta návštevníkov farebnosťou a upravenosťou domov a neprehliadnuteľné sú i jeho dominanty – Kostol sv. Mikuláša, bývalý župný dom, či Illešházyovská kúria. Nachádzajú sa tu 3 múzeá, 2 galérie a v širšom centre 2 súkromné galérie. Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, cukrárňami, kaviarňami a v lete s viacerými vonkajšími sedeniami. Príjemné prostredie, fontána Metamorfózy, množstvo zelene a lavičiek robia z pešej zóny obľúbené miesto oddychu, ktoré počas celého roka spestrujú mnohé podujatia. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, či Mikulášsky jarmok. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty, súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN, pretekmi vo vodnom slalome.

Mesto má k športu blízko a výborné podmienky pre hokej, futbal, vodný slalom, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis i stolný tenis. Pre sálové športy je tu multifunkčná hala Liptov Arena. Hneď vedľa nej rozsiahly komplex Aquparku Tatralandia.

Mnoho turisticky zaujímavých miest je tesnej blízkosti Liptovského Mikuláša a v okruhu do 30 km sa nachádza: množstvo turistických trás, cyklotrasy, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná, cca 50 km zjazdových tratí, možnosti bežeckého lyžovania, lanovky, 3 areály termálnych kúpalísk, vodná nádrž Liptovská Mara, 4 jaskyne, viaceré pamiatky ľudovej architektúry, archeologické múzeum v prírode Havránok, osada Vlkolínec (UNESCO), možnosti netradičných športov i rybolovu ...

Pestrá ponuka robí z Liptovského Mikuláša a Liptova atraktívne miesto celoročnej dovolenky. Budeme radi, ak sa aj Vy pridáte k tisíckam jeho spokojných návštevníkov.

Všetci ste srdečne vítaní.

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?