Úvodná stránka -> Mestá a obce

Mestá a obce

Pavčina Lehota

Obec Pavčiná Lehota sa nachádza na úpätí Sinej s výhodnou východiskovou polohou do Demänovskej doliny a Národného parku Nízke Tatry. (Zobraziť viac)

Pavlova Ves

Pavlova Ves vznikla v roku 1400 a má 256 obyvateľov, ktorí spolu osídľujú plochu 683 ha. Naša obec je obcou v pravom zmysle slova a má veľkú perspektívu rozvoja do budúcnosti, čomu naznačuje jej geografická poloha. Od Liptovského Mikuláša je vzdialená 7 km a od aquaparku Tatralandia 4 km. (Zobraziť viac)

Smrečany

Obec Smrečany je typická radová dedina ležiaca 5 km na sever od okresného mesta Liptovský Mikuláš. Rozkladá sa v srdci Liptova, Liptovskej kotliny. (Zobraziť viac)

Trstené

Dedinka medzi horami, leží v strednej časti Liptovskej kotliny 3 km od Liptovského Mikuláša. Chotár Trsteného sa rozpína medzi Jaloveckým potokom a jarkom Mútnik v nadmorskej výške 764 m n/m. (Zobraziť viac)

Bobrovník

Obec leží v Liptovskej kotline pod Chočskými vrchmi na prítoku potoka Sestrč v nadmorskej výške v strede obce 565 m n. m., na rozlohe 678 ha. (Zobraziť viac)

Likavka

Obec Likavka leží na severe stredného Slovenska v západnej časti Liptovskej kotliny v okrese mesta Ružomberok. Nachádza sa na pravom brehu rieky Váh v malej kotlinke medzi vrchmi Mních (na juhu), Predný Choč (na severe) a Čebrať (na západe). (Zobraziť viac)

Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov. (Zobraziť viac)

Ižipovce

V blízkosti obce môžu návštevníci spoznávať históriu Keltov v archeologickom nálezisku Havránok (2 km) a obdivovať tiesňavy a kaňony Prosieckej a Kvačianskej doliny (7 km).  (Zobraziť viac)

Ružomberok

Mesto Ružomberok leží na sútoku Váhu a Revúcej, na mieste stretu Liptovskej kotliny s Chočskými vrchmi, Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami. (Zobraziť viac)

Región Liptov

Liptov je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj lete a „zelená“ aréna plná prírodných krás, adrenalínu, aquaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie. (Zobraziť viac)

Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok s tradíciami lesníctva, včelárstva, ťažby a spracovania dreva a železnej rudy či pltníctva je najmenšie mesto Liptovského regiónu. (Zobraziť viac)

Bešeňová

Bešeňová je známa najmä vďaka geotermálnym prameňom s teplotou takmer 70°C a travertínom. Nachádza sa tu Thermal park Bešeňová s celoročnou prevádzkou. (Zobraziť viac)

Bobrovec

Bobrovec dostal pomenovanie podľa bobra, ktorý hojne žil v Jaloveckom potoku. Obec je ideálnym východiskovým miestom do Západných Tatier. Z Bobroveckej doliny môžu turisti absolvovať výstupy na Chatu pod Červencom (1420 m.n.m.), Sivý vrch (1805 m.n.m.), Baníkov (2178 m.n.m.) či Baranec (2184 m.n.m.). (Zobraziť viac)

Liptovská Sielnica

Obec nachádzajúca sa na severnom brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá ponúka široké možnosti pre vodné športy (jachting, surfovanie, windsurfing, člnkovanie, jazda na vodných skútroch, vodné bicyklovanie), plavbu vyhliadkovou loďou či rybárčenie. V katastri obce na bralách Sestrčského vrchu sa nachádzajú ruiny Liptovského (Sielnického) hradu - najvyššie položeného hradu na Slovensku (1001 m. n. m.) postaveného v 13. storočí. (Zobraziť viac)

Liptovské Sliače

Dolnoliptovská obec známa bohatými ľudovými tradíciami, pravidelným organizovaným podujatím Dni Matky, travertínom, teplicou a medokýšom. (Zobraziť viac)

Demänovská Dolina

Najnavštevovanejšia ​dolina Nízkych Tatier ležiaca južne od mesta Liptovský Mikuláš je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Nachádza sa tu najdlhší jaskynný systém na Slovensku (21 km), z ktorého sú verejnosti sprístupnené dve jaskyne:  Demänovská jaskyňa slobody, známa mohutnými sintrovými vodopádmi a stalagmitmi a Demänovská ľadová jaskyňa.Lyžiarom je známa časť Jasná, ležiaca pri dolnej stanici lanovky na Chopok, najväčšie a najobľúbenejšie lyžiarske stredisko na Slovensku. (Zobraziť viac)

Liptovský Ján

Liptovský Ján je vstupnou bránou do sveta histórie, architektúry, termálnych vôd, turistiky, flóry či fauny, poľovníctva, rybárstva a slnkom nedotknutého čara podzemných jaskýň. (Zobraziť viac)

Pribylina

Obec Pribylina leží v nadmorskej výške 745 m.n.m. pod sútokom Račkovho potoka s riekou Belá. Územie Západných Tatier, ktoré obec obklopujú uniklo civilizácii a okrem niekoľkých rekreačných objektov, ktoré sú situované postupne v ústiach dolín, návštevníci majú možnosť pohybovať sa v nádhernej panenskej prírode bohatej na lesné plody a hríby. (Zobraziť viac)

Lúčky

Obec Lúčky je vďaka svojim prírodným danostiam významným kúpeľným mestom a tiež turistickým centrom dolného Liptova.  (Zobraziť viac)

AUTOCAMP ATC v Račkovej doline

ATC sa nachádza 4 km od obce Pribylina v turisticky zaujímavom a neobyčajne príťažlivom prostredí neďaleko vstupu do Račkovej a Jamníckej doliny. (Zobraziť viac)

    POČASIE


    °C

    /