Úvodná stránka -> Čo vidieť a zažiť ->

Stanišovská jaskyňa

 

Stanišovská jaskyňa, Jánska dolina 182, Liptovský Ján
info@sibir.sk
http://www.stanisovska.sk
tel: +421 907 703 444, +421 904 333 613

Zľava s Liptov Region Card!
Viac info o zľave a karte...

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená 7 dní v týždni sa nachádza v Jánskej doline.Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. (Zobraziť viac)

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená 7 dní v týždni. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do jaskyne nepotrebujete. Autom sa dostanete až k jaskyni na bezplatné parkovisko. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Jaskyňa sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš, v katastrálnom území Liptovský Ján. Vchod do jaskyne je situovaný na severozápadnom svahu Smrekovice v Národnom parku Nízke Tatry v nadmorskej výške 761 m, 39 m nad úrovňou potoka Štiavnice. Jaskyňa geneticky súvisí s Malou Stanišovskou jaskyňou (840 m) a Novou Stanišovskou jaskyňou (2 334 m), ktorej vchod sa nachádza vo svahu oproti.

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?