Úvodná stránka -> Čo vidieť a zažiť -> Šport a voľný čas -> Pešia turistika -> Liptov

Trasa č. 7 – OKOLÍM MALEBNÉHO LIPTOVA

 

Celková dĺžka trasy: 31,53 km
Prevýšenie: +188 / -188 m
Trvanie:     8 hod     4 hod

Tatralandia – Liptovský Trnovec – Liptovská Sielnica – Liptovské Matiašovce – Vodopád - Bobrovecká vápenica – Bobrovec – Liptovská Ondrašová – Tatralandia(Zobraziť viac)

Tatralandia – Liptovský Trnovec – Liptovská Sielnica – Liptovské Matiašovce – Vodopád - Bobrovecká vápenica – Bobrovec – Liptovská Ondrašová – Tatralandia


Táto príjemná trasa vedie popri najväčšom areáli vodnej zábavy s ubytovaním – Aquaparku Tatralandia & Holiday Village Tatralandia. Keďže vaša trasa skončí opäť v týchto končinách, na záver sa k nej vrátime.


Od Tatralandie sa vydáme smerom na Liptovský Trnovec. V blízkosti obce nájdete Autocamping, ktorý leží priamo na brehu priehrady Liptovská Mara. Dobrodružné povahy si tu môžu rozložiť stan a zažiť jedinečný pocit z campovania. Okrem toho si so sebou pribaľte aj plavky a deku, pretože tu nájdete najlepšiu pláž vodnej nádrže Liptovská Mara. Povozte sa na vodných člnoch a loďkách, alebo zakúste plavbu na výletnej lodi.


Pokračujte v trase cez Liptovskú Sielnicu. Najstaršia zachovaná písomná zmienka o obci Sielnica je z r.1256. V sedemdesiatych rokoch 20.storočia musela Liptovská Sielnica ustúpiť vodám priehrady Liptovská Mara. Asi dva kilometre severne od pôvodnej obce vyrástla nová, moderná Liptovská Sielnica. Je to jediná zo zatopených obcí, ktorá bola nanovo vybudovaná. Táto obec sa vyznačuje rozšírením jazdectva – sídli tu Hippo Club, ktorý poskytuje moderné priestory pre ustajnenie jazdeckých koní, organizuje kurzy jazdenia ap.Vyskúšajte pohľad z chrbta koňa a pozrite si krásy Liptova popri cvale... 

V Liptovských Matiašovciach nájdete renesančno-barokový kostol sv. Ladislava, ktorý je zapísaný v zozname kultúrnych pamiatok a vídať ho v mnohých slovenských filmoch. Ide o stavbu zo začiatku 16.storočia s opevnením zo 17. storočia Nachádzalo sa tu aj niekoľko objektov ľudovej architektúry, ktoré však boli prenesené do skanzenu v Pribyline. Liptovské Matiašovce sú zaujímavé aj množstvom chránených stromov nachádzajúcich sa v sídle: lipa malolistá, borovica limbová, lipa veľkolistá a matiašovský topoľ. Trasu z Liptovského Trnovca do Matiašoviec si môžete skrátiť cez obec Beňušovce. Z Liptovských Matiašoviec smerujte do obce Podmeštrová a pokračujte v ceste pomedzi hory a lesy na Boboroveckú vápenicu. Počas nej budete mať možnosť obdivovať a okúpať sa vo vodopáde a ochutnať typické liptovské jedlo – bryndzové halušky a žinčicu – kde inde ako na salaši. Bobrovecká vápenica dostala meno podľa dnes už nefunkčného kameňolomu. Je zároveň východiskovým bodom pre horskú turistiku na Sivý vrch, Babky ap.


Z Vápenice pôjdete popri obci Jalovec, cez obec Bobrovec, až do Liptovskej Ondrašovej, kde si príjemne posedíte v štýlovej vinárni U muzikantov. Trasu ukončíte oddychom a zábavou v Aquaparku Tatralandia, kde na ploche 14 ha nájdete množstvo toboganov a šmýkačiek, bazénov s termálnou aj netermálnou vodou, saunový svet, masáže, kúpele a nespočetne veľa nie len vodných atrakcií.

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?