Úvodná stránka -> Čo vidieť a zažiť ->

Mikulášsky Jazzový festival

 

Mikulášsky Jazzový festival,
info@mjf.sk
http://www.mjf.sk
tel: +421 903 197 350

Mikulášsky jazzový festival sa každoročne koná v Liptovskom Mikuláši počas  letných mesiacov, spravidla mu patrí jeden víkend na prelome letných prázdnin. Festival tvorí už sedem rokov plnohodnotnú súčasť liptovskomikulášskeho kultúrneho leta.(Zobraziť viac)

Mikulášsky jazzový festival sa každoročne koná v Liptovskom Mikuláši počas  letných mesiacov, spravidla mu patrí jeden víkend na prelome letných prázdnin. Festival tvorí už sedem rokov plnohodnotnú súčasť liptovskomikulášskeho kultúrneho leta.

Poslanie Festivalu
Poslaním Mikulášskeho jazzového festivalu je “priniesť” kvalitný jazz vo všetkých jeho formách do síce pomerne malého, avšak turisticky veľmi obľúbeného a rušného regiónu Liptova a spopularizovať tento nie práve strednoprúdový hudobný žáner. Cieľom podujatia, ktoré je jediné svojho druhu v širokom okolí, je v rámci Mikulášskeho kultúrneho leta predstaviť známe, aj menej známe kapely hrajúce rôzne štýly jazzu širokému spektru priaznivcov tohto žánru, hudobnej obci aj laikom, obyvateľom a návštevníkom regiónu. Výsledkom je možnosť prezentovania sa pre mladé jazzové telesá na verejnosti popri známych a oceňovaných hudobníkoch, ich zviditeľnenie a naberanie skúseností. Prínosom je tiež rozšírenie obzorov širokej verejnosti, kultúrna osveta, obohacovanie žánrovej diverzity a v neposlednom rade podpora turizmu v rámci Slovenska a predovšetkým zatraktívnenie regiónu Liptova, ako dovolenkovej destinácie s bohatým programom.

Medzi najznámejšie osobnosti, ktoré poctili festival svojim hosťovaním patria: Lazaro Cruz, Jiří Stivín, Juraj Bartoš, Peter Lipa, Dodo Šošoka, Marek Balata, Sisa Michalidesová, Hanka Gregušová, Jaromír Hnilička, Roman Janoška, Ida Kelarová, Miriam Bayle, Kazimierz Jonkisz, Berco Balogh, Gábor Winand, Milo Suchomel, Martin Valihora, Marcel Buntaj, Juraj Tatár, Michal Žáček, Peter Adamov, Juraj Griglák, Ondrej Krajňák, Klaudius Kováč a ďalší.


Viac informácií o festivale nájdete na oficiálnej webstránke www.mjf.sk.POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?