Úvodná stránka -> Čo vidieť a zažiť -> Kultúra, umenie, zábava -> Najvýznamnejšie akcie a festivaly v regióne ->

Folklórny festival Východná

 

Folklórny festival Východná , Amfiteáter, 032 32 Východná http://www.festivalvychodna.sk
tel: +421 44 552 23 89, +421 44 552 29 81

Najväčší folklórny festival na Slovensku Folklórny festival Východná je vrcholnou prehliadkou najlepších domácich i zahraničných ľudových kolektívov a tradičnej ľudovej kultúry. Hornoliptovská podtatranská obec Východná, s charakteristickou panorámou Kriváňa so zachovalou ľudovou architektúrou je miestom konania jedinečného sviatku ľudového umenia.(Zobraziť viac)

Najväčší folklórny festival na Slovensku Folklórny festival Východná je vrcholnou prehliadkou najlepších domácich i zahraničných ľudových kolektívov a tradičnej ľudovej kultúry. Hornoliptovská podtatranská obec Východná, s charakteristickou panorámou Kriváňa so zachovalou ľudovou architektúrou je miestom konania jedinečného sviatku ľudového umenia.

Festival sa organizuje od roku 1953 vo veľkom amfiteátri nad obcou vždy začiatkom leta, obyčajne v prvý júlový víkend. V rokoch 2006 – 2007 prešiel areál amfiteátra rozsiahlou rekonštrukciou.

Festival sa koná v rámci programov medzinárodnej organizácie folklórnych festivalov C.I.O.F.F. Každý rok tu priemerne vystúpi okolo 1 500 účinkujúcich, pričom návštevnosť dosahuje až 70 000 osôb. Veľkolepé scénické programy v prírodnom amfiteátri počas troch festivalových dní dopĺňajú komorné programy, výstavy a sprievodné podujatia bezprostredne vťahujúce návštevníkov do diania slávností.

Slovenská televízia už tradične robí záznam z programov Folklórneho festivalu. Celá obec žije v čase festivalu neopakovateľnou atmosférou. O občerstvenie a zábavu je postarané doslova na každom kroku. Ubytovanie je možné na súkromí priamo v obci a blízkom okolí v penziónoch a hoteloch.

POČASIE


°C

/

Vyhľadať v okolí:

Kde spať? Kde jesť a piť? Čo vidieť a zažiť?