Úvodná stránka -> Ciekawostki przyrodnicze

Ciekawostki przyrodnicze

Trawertyny z Bešeňová

Miejscowość Bešeňová należy do grona tych nielicznych miejsc, w których występują wapienie "słodkowodne" czy też trawertyny. To rzadko spotykane zjawisko zawdzięczamy bogactwu mineralnemu wody, jej temperaturze jak również nawierzchni i reliefowi tutejszego kraju. Jeżeli znajdziecie chociaż chwilę czasu, warto odwiedzić ten "opustoszały" kamieniołom położony na północ od miejscowości Bešeňová. (Zobraziť viac)

Minerálny prameň Medokýš

Na prechádzke z Liptovského Jána popod horu, cez Borovú Sihoť smerom na Liptovský Hrádok sa možete zastaviť pri prameni Medokýš a občerstviť sa jeho osviežujúcou vodou. (Zobraziť viac)

Nadina studnička

(Zobraziť viac)

Vodopád v Jánskej doline

V Jánskej doline sa nachádzajú dva menšie vodopády. Jeden sa nachádza v tzv. Šuštiačke a druhý v Urbanovej dolinke. Veľmi pekné ľadové útvary vytvára voda v zimnom období. (Zobraziť viac)

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád je však výnimkou, tento prírodný unikát je možné vidieť priamo v centre obce. Zvuk padajúcej vody, niekedy len jemné zurčanie, inokedy mocný hukot vody, prinúti každého návštevníka, aby aspoň na chvíľu zastal a započúval sa do tejto nebeskej vodnej hudby. (Zobraziť viac)

    POČASIE


    °C

    /